• Spolupráca s rodičmi

• Jej ťažisko je v spolupráci vedenia školy a triednych učiteľov s rodičovskou radou. Spolupráca školy s rodičmi, sociálnymi partnermi a inými subjektmi je na dobrej úrovni. Pri škole aktívne pracuje Rodičovské združenie, ktoré spolupracuje:

• pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov
          • pri zabezpečovaní kultúrnych alebo športových podujatí školy
          • pri usmerňovaní vzťahu rodičov ku škole a naopak

V rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu, organizačnú a personálnu pomoc pri práci so žiakmi. Rešpektuje požiadavky vedenia školy týkajúce sa spolupráce školy s rodičmi. Zhromažďuje a rieši námety, pripomienky a požiadavky rodičov týkajúce sa výchovy a vzdelávania žiakov.

Prostredníctvom svojich zástupcov rokuje s riaditeľkou školy, učiteľkami s vedomím spoločnej zodpovednosti za výchovu žiaka a na základe vzájomného partnerského vzťahu. Aktívna činnosť rodičovského združenia veľmi pomôže škole, preto je potrebná spolupráca a korektný vzťah oboch strán.

Usporiadame rodičovské združenie podľa potreby, najmenej však 4 x do roka. Každý triedny učiteľ zorganizuje dve stretnutia s rodičmi formou individuálnych pohovorov. Aj týmto spôsobom zabezpečujeme informovanosť rodičov o prospechu, dochádzke, správaní a aktivitách žiakov a o aktivitách školy. Naďalej organizujeme v spolupráci s rodičmi akcie pre deti, napr. oslavy MDD, výlety a zbery druhotných surovín.

Spolupracujeme so zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie, s materskou školou a základnou školou s vyučovacím jazykom slovenským. Spolupracujeme aj s futbalovým klubom, nakoľko naši chlapci reprezentujú Gemerskú Hôrku v skupine mladších žiakov – prípraviek.

Aktívne spolupracujeme so zriaďovateľom školy, sponzormi ale aj s radou školy.

Hlavné úlohy sú:

• zabezpečiť informovanosť rodičov o prospechu, správaní a aktivitách žiakov a o aktivitách školy prostredníctvom celoškolských a triednych rodičovských združení
          • získavať aktívnych rodičov pre prácu s deťmi
          • upevňovať vzťah  „učiteľ - žiak - rodič“ na vzájomnej úcte a dôvere, láske  a pravdovravnosti
          • podieľať sa na vylepšovaní materiálnych podmienok školy, na estetizácii prostredia školy
          • naďalej  spolupracovať s ObcÚ, podieľať sa na spoločných aktivitách v rámci prevádzky školy
          • podieľať sa na  oživení kultúrno- spoločenského života školy a obce
          • získavať sponzorov hlavne z radov rodičov a podnikateľov
          • spolupracovať s Radou školy a udržiavať si vzájomne dobré vzťahy