• A budapesti Liszt Ferenc Általános Iskola látogatása

2016. május 5-én nálunk járt a budapesti Liszt Ferenc Általános Iskola töredéke. Jól éreztük magunkat, új élményekkel, ismeretekkel gazdagodtunk, reméljük ők is ilyen érzésekkel tértek haza. Látogatásuk alatt kellemes hangulat és baráti légkör vette körül úgy a tanulókat, mint a pedagógusokat is.
            A helyi lelkésznő, Szaszák Malvina szeretettel várt bennünket a helyi református templomban. Rövid történelmi áttekintést nyújtott a templom múltjáról, az orgona sípjait Tömöl Gabriella szólaltatta meg.

Ezúton szeretnénk megköszönni azon szülők, nagyszülők és munkatársak segítségét, akik finomabbnál finomabb süteményekkel, gömöri pogácsával és gyümölccsel kedveskedtek a hozzánk látogató vendégeknek.

5. mája 2016 privítali sme žiakov a pedagógov zo základnej školy Liszt Ferenc Általános Iskola z Budapešti. Návšteva prebehla v príjemnej atmosfére, za čo môžeme ďakovať aj rodičom, starým rodičom a pracovníkom školy, ktorí zabezpečili chutné zákusky, gemerské pagáčiky a ovocie.
            Malvina Szaszák, farárka obce srdečne nás očakávala v reformovanom kostole obce, zoznámila nás s krátkou históriou kostola a varhany zazneli pomocou Gabiky Tömöl.

• Természetiskola - Škola v prírode

2016. június 6-10. között a gömörhorkai szlovák tanítási nyelvű alapiskolával együtt természetiskolában voltunk. Jártunk Berzétén, ahol fürödtünk és lovagoltunk, Betlérben a kastélyt néztük meg, többek között a Domica-barlangot is bejártuk, túráztunk. A természetiskola célja tanulni a természetben, a tanulókat a környezetvédelemre nevelni.
            Szép élményekkel tértünk haza.
            A kifogástalan ellátásért köszönettel tartozunk a berzétei "Lovasudvar" panziónak! ​

Naša škola spolu so ZŠ s VJS v Gemerskej Hôrke sa zúčastnila školy v prírode. Boli sme v Brzotíne, kde sme plávali a jazdili na koni, v Betliari sme navštívili kaštieľ, boli sme v jaskyni Domica a na turistickom pochode. Cieľom školy v prírode je učiť sa v prírode a vychovávať deti tak, aby chránili životné prostredie.
            Za výborné pohostenie ďakujeme penziónu "Konský dvor" v Brzotíne!